Jednou z letošních novinek naší půjčovny byly Příměstské tábory Bisport. První turnus proběhl v Kácově a pro druhý termín byl zvolen Kemp v Týnci nad Sázavou a oba tábory byly určené pro děti od 5 do 15 let. Každý z tábor byl jedinečný, s jinou atmosférou, s originální náplní a jiným počtem dětí, ale se stejným závěrem. Tím bylo “obrovské“ nadšení dětí a "věříme", že i spokojenost rodičů. Již nyní víme, že to byl „krok“ správným směrem, ve kterém chceme příští rok pokračovat.

Největší dík patří „naší“ Aničce, která měla vše na svých bedrech, a tak nám nedá než jí vyzpovídat.

Aničko, kdy přišla ta myšlenka uspořádat letní tábor a co bylo tím spouštěčem?

Myšlenka příměstských táborů přišla už asi před dvěma lety, ale pořád na ni nějak nebyl čas, nenašla se ta správná sestava a "klima". Letos z kraje roku jsme si však řekli, že to konečně zkusíme. Má kolegyně z Kácova, Soňa Zemanová, zjistila vše, co je třeba z hlediska administrativy a toho, co musí papírově a hygienicky tábor splňovat. Pak jsme daly dohromady program, já pozvala nadějnou omladinu (instruktory), zajistila potřebný materiál a připravila zázemí, Markéta zajistila propagaci, Lenka sbírala přihlášky, řešila vše, co se administrativy týče a rozesílala informace rodičům. No a v červenci jsme to mohly spustit.

Co bylo inspirací programu? Nebo si čerpala ze svých zdrojů či dětství?

Inspirace byla jasná – vodácký tábor pořádaný vodáckou půjčovnou pár kilometrů od Prahy. Tvořivé části pramenily z mého dětství, to je pravda. Rádi jsme s rodiči cokoliv vyráběli, cestovali a výletili. A to se teď moc hodilo.

Jak vnímáš oba tábory s odstupem času?

I když šlo o naše úplně první tábory, které jsme pořádali, myslím, že se opravdu povedly. Jasně, že tam bylo pár "much", které se pokusíme do příštího roku vychytat, ale výsledek je = NADŠENÍ, a to nejen z naší strany (organizační tým + instruktoři), ale i ze strany rodičů a především dětí.

Jak zvládali malí vodáci své první setkání s řekou Sázavou?

Mnohem lépe než kdejací dospěláci. Po 5denním táboře zvládaly 7 leté děti jízdu samy ve dvou na kánoi. Což bylo naprosto skvělé. Ti co si netroufli, sjeli řeku s instuktory na raftech nebo sit on topech. Protože bezpečnost byla na prvním místě, sjížděl se po oba turnusy sjížděl vodácký úsek Kácov - Český Šternberk (nebo Ymca). Týnečtí si proto navíc užili ještě výlet Posázavským pacifikem. Ale nejen to: vyráběli jsme si vlastní trička, hráli si na turisty s cílem vyšlapu na nebližší vyhlídky, vařili si, zpívali, koupali se, spali jsme v tee-pee, hráli na indiány, smáli se, našli nová přátelství a někdy i "zlobili" instruktory...

Na co jen tak nezapomeneš?

Na tu radost dětí, když jim ukážeš něco nového a nadchneš je pro to.

A co za rok? Mohou se děti těšit na nové výzvy?

Určitě ano, podle zájmu ze strany dětí a rodičů zvažujeme i více turnusů na prázdniny.

Informace k dalšímu roku poskytne Lenka na tel. 777 335 618 nebo e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
příměstské tábory 2


stav_vody-01