Ahoj vodáci,

Sázavou se nám po posledním dešti prohnala vlna větší vody, nicméně od dnešního poledne hladina opět klesá a prognóza poklesu podle chmu.cz je na dobré cestě. Již zítra budou moci na horním úseku Sázavy opět (po dnešním výpadku) vyplout rafty a i kánoe. Máte-li naplánovaný vodácký výlet sledujte vodní stav (vodočty NESPEKY a KÁCOV) na našich webových stránkách, případně napiště na naše call centrum - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Od středy 1. července pojedou na úseku Týnec - Pikovice rafty a sit on topy, kánoe by se měli přidat ve čtvrtek. Aktuální vodní stav pro vás sledujeme a vždy ráno po 8h vám povíme, jak je to se sjízdností.

NERUŠTE své víkendové vodácké výlety na Sázavě, zrušené lodě se velmi rychle obsadí a nebude možné je znovu objednat. Voda se pomalu vrací na vynikající vodní stav, počasí má být příznivé a co víc si přát, než užít si Sázavu za krásné vody. Informace a dotazy směřujte na tel. 777 335 618 nebo e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

307068 H

Příměstské tábory v Kácov: letos se uskuteční 2 turnusy táborů - volná místa
Místo konání: Loděnice Bisportu Kácov (u nádraží, Kácov 158)
A proč na příměstský tábor s Bisportem? Každé dopoledne sportovní aktivita. - Každé odpoledne zajímavý program. - Ve čtvrtek možnost přenocování v TeePee, večerní oheň, tematické hry. - Jsme připraveni přizpůsobit program špatnému počasí, v takovém případě zvolíme program sportovních i jiných aktivit pod střechou, a to v našich loděnicích v Týnci nad Sázavou i v Kácově.
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 777 335 618 a následně zašleme všechny podrobné informace a přihlášky.
Cena tábora: 2.600 Kč

Kácov 20. 24.7.2020 info pro rodičeweb

 Kácov 10. 14.8.2020 info pro rodičeweb

Ahoj vodáci,

děkujeme všem za vaši přízeň a často i krásná slova. Máme pro vás naprosto úžasné zprávy. POZOR. POZOR. Na Sázavě je právě nyní zcela IDEÁLNÍ VODNÍ STAV, který nám všem bude pravděpodobně ještě nějaký ten vodácký čas příznivě nakloněn. 

Všem, co mají již své vodácké vybavení rezervované, se tak naskytne úžasná vodácká věc. Nadcházející víkend si svůj vodácký výlet na Sázavě zaručeně užijí. Na sobotu máme již lodě a rafty rozpůjčované (bez rezervace neuspějete), ale na neděli jich ještě pár volných zbývá. Proto dlouho neváhejte s REZERVACÍ lodí i raftů, jelikož by na vás nemuselo nic zbýt, a to by byla při této krásné a bezpečné vodě veliká škoda.

Víkendy vždy rezervujte pomocí rezervačního systému půjčovny lodí, a to nejdéle den předem do 19.00 hod. Pokud nevidíte v kolonkách žádné vodácké vybavení vybavení, je na váš zvolený termín rozpůjčováno. Co v tu chvíli dělat se dozvíte ZDE.

A pokud se stane, že naše kapacity nebudou stačit doporučujeme: vezměte si volno ve všední dny a vyplujte. nebudete litovat, ten relax na Sázavě stojí za tu dovolenou či jinak vytvořený úprk ze všedních dní. Pondělí až pátek vám i bez předchozí rezervace půjčíme vodácké vybavení v Týnci a Kácově. Na jiná výdejní místa se bez rezervace nevypravujte, vybavení tam zavážíme až po zaplacení objednávky a tudíž byste svůj výlet nemohli uskutečnit.

Jak si bezpečně a pohodově užít nejhezčí vodácký úsek Týnec nad Sázavou - Pikovice? Podrobný úsek této nejkrásnější trasy řeky Sázavy jsme již na webových stránkách naší půjčovny lodí již psali. Pokud si jej chcete připomenou nebo jste jej ještě nečetli klikněte ZDE.

A co zbylé vodácké úseky? Nejhornější místo kam naše lodě a rafty zavážíme je Kemp Stvořidla, následuje Zruč, Kácov, Český Šternberk, Ledečko, Sázava, Hvězdonice a Čerčany. Na tyto úseky se mohou vypravit i začátečníci, rodiny s dětmi nebo prostě partičky, kteří jedou na pohodu. Podrobnější popis výdejních míst i s časy výdejů naleznete v sekci půjčovna lodí ZDE.

Těší se na vás půjčovna lodí Bisport a její partička

V polovině června je vodní stav na Sázavě vodákům příznivě nakloněn, a to i na nejoblíbenějším vodáckém úseku ve středních Čechách z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Rezervace na webu půjčovny lodí www.bisport.cz, informace na tel. 777335618 nebo Sobotní termíny jsou až na pár výjimek rozpůjčované a bez předchozí rezervace můžete být o sobotách nemile zaskočeni. Proto svůj výlet rezervujte předem.

A co vodáky čeká?

Necelých 200 m od naší půjčovny lodí, a to pod mostem zleva (ještě v Týnci nad Sázavou), celkem poklidně přitéká Janovický potok. Asi dvou pomalejších kilometrech, které jsou podstatné k stmelení vodácké posádky a osvěžení vodácké taktiky, narazíte na první jez naší výpravy, jde o, v loňském roce zrekonstruovaný, poděluský jez (1). Nyní lze splout novou vodáckou propustí, dlouhou cca 15 m, širokou tak akorát pro jeden raft. Za větší vody pozor – pod propustí zalévají kánoe vlny.

Po pár menších peřejkách a asi 500 m klidné vody narazíte na rozbitý jez na Brejlově (2). Doporučujeme si jej prohlédnout a zvážit jeho překonání. Můžete přenést kolem rozbité šlajsny, ale za lepšího vodního stavu se dá s opatrností splout. Po zničení pilíře na levé straně u mlýna, dokáží šikovní vodáci překonat tento jez i zde. A však: nepřeceňujte své možnosti, zkušenosti i vybavení.

Nebezpečný Kaňov (3). Až přepádlujete pohodový kilometřík klidné vody, vystupte na (za klidné vody) levý na břeh (za vyšší, včas na pravém), protáhněte nohy a přeneste jez Kaňov v uctivé vzdálenosti. Voda tu padá téměř ze dvou metrů do silného vývařiště. Od krhanického jezu až do nedalekých Krhanic odvádí většinu vody malá elektrárna. Ta bere v suchých letních měsících velké množství vody a je možné, že budete muset lehce brodit, zvláště pak vodácké skupiny na raftech. Až k ústí kaňovského náhonu vás čekají dva malé jezy.

První, spíše náznak, že tu kdysi býval, ústí do úzkého přírodního kanálu, který vás rychle sveze pod vysoký silniční most, kterým se turisté dostávají do Vojenského muzea v Lešanech. Druhý jez Pěnkava (4) je sjízdný naznačenou propustí v pravé třetině a pěkně šplouchá i za menší vody. Lehce se stáčí doleva.Při jeho překonání myslete na vlnu, která do lodí naráží pod jezem z leva. Je to místo, kde se většina nezkušených vodáků cvakne.

Až k tři kilometry vzdálenému Lesnímu jezu (5) vás čeká příjemný peřejnatý a živější úsek Sázavy. U jezu na pravém břehu je otevřený kiosek, kde se můžete odpočinout, občerstvit se a pozorovat vodácké styly kolemplujících. Pokud je vody málo, čeká vás pod jezem velké manévrování mezi balvany. Zručnost je zde opravdu zapotřebí. Tato část tohoto úseku bývá za nízkého vodního stavu nejproblematičtější a poměrně nejdelší. Nenechte se však odradit a rozmrzet.

Po pár metrech se vám otevře výhled na kovový most v Kamenném Přívozu (6). Kdo nestihl občerstvení na Lesním jezu, může se posilnit v Kamenném Přívozu, oba břehy poskytnou občerstvovací zázemí. Výběr je jen na vodácích.Sto metrů za mostem je uprostřed řeky pobořená šlajsna, myslete na to, že přímo uprostřed se nachází poměrně velký kámen, který za vyššího vodního stavu není vidět. I zde mívají vodáci občas nemalé starosti. Ovšem, když budete pozorní a na kánoi se budete držet u pravé nebo levé strany "šlajsny" hravě si i s tímto poradíte.

Když se vodou posunete o tisíc metrů drobnými, ale svižnými peřejkami doplujete na tajemný Žampach (7). To je poslední sázavský jez, který je vstupní branou do závěrečné a vodácky nejúžasnější části řeky Sázavy. Jeho propust bývá až na jarní dny suchá, a tak nezbývá než přetáhnout samotnou šlajsnu nebo po koruně jezu. Nevadí, jelikož výhled na vlakový most, který se tyčí nad řekou stojí za to. Zde se také nachází poslední možné místo pro zahnání žízně či hladu, a to v Hotelu Troníček na pravém břehu ještě nad jezem. Příjemné zastíněné prostředí motorkářské "hospody, vás jistě nezklame. Pod jezem může v suchém období nastat problém, opět budete vodu hledat mezi kameny, zvláště pak v letních měsících. Tento úsek však není dlouhý a hlavně je poslední. Pak již voda zurčí mezi skálami a krásně teče i za nižšího vodního stavu. Toto údolí Sázavy ze Žampachu do Pikovic je okouzlující v každém ročním období a peřejnaté úseky bezesporu patří k nejlepším turistickým zážitkům.

U skály Ajax, asi kilometr pod Žampachem můžete vyzkoušet cvičnou peřej a o dalších pár chvil vplujete do "čundrácké" oblasti u obce Luka pod Medníkem. Je zajímavé sledovat jména chat podél toku řeky. Pokud budete pečliví, tak na pravém břehu, dříve nebo později minete chatu, jejíž jméno vám oznámí „Poslední peřej“. Tady můžete potkat našeho letitého kamaráda Járu Čulíka, který je naší půjčovně lodí již léta fandovsky nakloněn, a který nikdy nezapomene vodáky pozdravit vodáckým pozdravem: Ahoj!

A pak? Pak už užijte poslední zbytky vodáckého výletu, jelikož jakmile spatříte Pikovickou jehlu, jste téměř u cíle. V Pikovicích máte možnost stanování v kempu, u lávky se nachází cukrárna a v obci jsou i hospody, kde se dobře najíte a napijete.

Tak AHOJ s naší půjčovnou lodí na Sázavě. Bisporťáci

vodaci

 

 

Od letošní sezóny spolupracujeme na řece Sázava s půjčovnou lodí Dronte - zelená je barva jejich.
Hosté partnerské půjčovny lodí Dronte se při rezervaci lodí na řeku Sázavu dovolají do Call centra Bisport a kánoe přiveze řidič půjčovny lodí Bisport.
Snažíme se, aby se hosté Dronte u nás cítili jako doma a byli s našimi službami spokojení
Bisport + Dronte na Sázavě = 1 půjčovna

drontelode2

Ahoj vodáci,

chcete na vodu a objednáváte pomocí rezervačního systému...SUPER. Pokud se Vám objeví tento obrázek, kde nevidíte žádné volné vodácké vybavení, nebojte se. Systém naší půjčovny lodí není rozbitý, FUNGUJE. Tento obrázek znamená, že na Vámi zvolený termín máme vodácké vybavení rozpůjčované :)

Co dělat? Vybrat jiný termín nebo volat děvčatům do Call centra naší půjčovny lodí na tel. 777 335 618 - poradí, pomohou, jsou tu právě pro Vás.

rezervační systém

Čas dovolených se blíží a Sázava je krásná. Přijeď si odpočinout od běžných starostí k nám do Posázaví. Podrobné informace na tel. 777 335 618 nebo e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Videopozvánku a nejen ji si prohlédněte na YouTube na půjčovny lodí Bisport ZDE. Foto, videa a upozornění sledujte na našich facebookových stránkách https://www.facebook.com/bisport.cz/ nebo Istagramu https://www.instagram.com/bisport.cz/

Těšíme se na Vás půjčovna lodí BisportKácovvodáciŽampach

Střípky z kácoské základny: provoz jsme letos zahájili o trochu později a po kouskách, nicméně o to víc se snažíme připravit prostředí, kde se na svém výletě budete cítit dobře. Bistro Bisport Kácov si pro vás letos připravilo novinku ve formě bohatých burgerů a domácí pizzy. Půjčovna lodí nabízí plavidla všeho druhu, kanoe pro 2, kanoe pro rodinu (2+2), kajaky sit on topy, rafty...

K vyzkoušení u loděnice Kácov je také paddelboard. Začátkem léta se budeme těšit na koloběžky, které budou součástí naší půjčovny a vy si tak budete moc vyrazit na výlety po okolí, myslíme i na nejmenší, takže kromě koloběžek pro dospělé tu najdete pár kousků pro děti (cca od 4 let) a pak odrážedla pro ty úplně nejmenší:)

Ubytování v hostelu je připravené, na podzim 2020 nás doufejme bude čekat rekonstrukce vody, odpadů a koupelen, takže se vám v příštím roce představíme v novém kabátě. V tábořišti se můžete ubytovat ve stanech nebo v tee pee. Kapacita teepee je 7-10 osob, v případě obsazení dětmi i více. Tee pee je vybaveno dřevěnou podlážkou, při ubytování vám půjčíme karimatku, takže stačí mít vlastní spací pytel. Cena za noc v Tee pee je 140,-/ osoba / noc, nebo 980,-/ celé tee pee/noc

Rezervaci veškerých služeb si můžete udělat online přes naše webové stránky www.bisport.cz - sekce online rezervace a nebo po telefonu 777 335 618 či e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Anička z Bisportu

burger

Týnec nad Sázavou: letos se uskuteční 3 turnusy táborů
Místo konání: Kemp Týnec nad Sázavou (u V Náklí)
A proč na příměstský tábor s Bisportem? Každé dopoledne sportovní aktivita. - Každé odpoledne zajímavý program. - Ve čtvrtek možnost přenocování v TeePee, večerní oheň, tematické hry. - Jsme připraveni přizpůsobit program špatnému počasí, v takovém případě zvolíme program sportovních i jiných aktivit pod střechou, a to v našich loděnicích v Týnci nad Sázavou i v Kácově.
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 777 335 618 a následně zašleme všechny podrobné informace a přihlášky.
Cena tábora: 2.600 Kč

Kácov: letos se uskuteční 2 turnusy táborů
Místo konání: Loděnice Bisportu Kácov (u nádraží, Kácov 158)
A proč na příměstský tábor s Bisportem? Každé dopoledne sportovní aktivita. - Každé odpoledne zajímavý program. - Ve čtvrtek možnost přenocování v TeePee, večerní oheň, tematické hry. - Jsme připraveni přizpůsobit program špatnému počasí, v takovém případě zvolíme program sportovních i jiných aktivit pod střechou, a to v našich loděnicích v Týnci nad Sázavou i v Kácově.
Kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. 777 335 618 a následně zašleme všechny podrobné informace a přihlášky.
Cena tábora: 2.600 Kč

příměstské táborykácov

Gratulujeme vítězkám, obě místa byla během dvou dnů objevená. Je vidět, že to funguje. Vítezkám budou poukazy předány a doufáme, že si svou odměnu na Sázavě náležitě užijí. Máme z toho radost. Bisporťáci

Na dvou místech v Praze můžete spatřit naší pozvánku na Sázavu.

PRVNÍ, kdo nám přesně napíše nebo dokonce vyfotí, kde naší pozvánku viděl, získá jednodenní poukaz na vodácký výlet. Vaši odpověď zašlete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na facebookovou stránu Bisport půjčovna lodí, kol a koloběžek, hostel, bistro.

2 pozvánky = 2 poukazy na jednodenní výlet.
A to se vyplatí...

KOUKEJTE, HLEDEJTE, VYHRAJTE

Pozvali jsme hosty do Posázaví touto nejen touto pozvánkou i na YouTube - ZDE. Zasmát se můžete například u krátkého videa Před louží je každý chlap klukem neb Jak málo stačí ke štěstí.

spot 4foto

 

 

PROČ po vás chceme za začátku výletu občanský průkaz ke kontrole?

  • Protože tím chráníme naše vodácké vybavení (jehož pořízení není levnou záležitostí) a zároveň i vás.
  • My nevybíráme za lodě, pádla, vesty... žádnou finanční zálohu, tudíž chceme mít kontrolu, komu lodě půjčujeme. Host, který si u nás vybavení objedná, nám na začátku výletu předloží ke kontrole svůj občanský průkaz a my kontrolujeme platnost OP a zda patří opravdu dotyčné osobě.
    Proč nejde půjčit si loď na OP kamaráda?
  • Je to jednoduché, představte si, že ztratíte peněženku i s vaším OP. Někdo ji najde, na váš doklad si půjčí u nás lodě, které nevrátí. My pak budeme chtít náhradu škody po vás, ale vy nám nebudete chtít nic zaplatit, jelikož jste si od nás nic nepůjčili a lodě neukradli…. 

Půjčovna lodí Bisport: www.bisport.cz tel. 777 335 618 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2pikovice

94706005 2503741919877833 8913613643938004992 n