Letní vodácká sezona nám pomalu dává „vale“, ale my v půjčovně lodí na Sázavě jsme tu stále pro Vás. Půjčit lodě si můžete stále, a to na těch nejkrásnějších úsecích řeky Sázavy, kde máme podzimní provoz. 

Víkendové výdejní vodácké základny jsou k dispozici ve Zruči nad Sázavou, Kácově, Čerčanech a Týnci nad Sázavou. Všední dny pak pro výdej lodí a raftů fungují Kácov a Týnec nad Sázavou. VŽDY je třeba mít platnou objednávku, abychom s vámi mohli počítat a vodácké vybavení Vám doručili na to správné místo.

K rezervaci lodí a raftů využijte našeho REZERVAČNÍHO SYSTÉMU ZDE. Pokud si nevíte s čímkoli rady, kontaktujete naše děvčata v call centru na tel. 777 335 618 nebo po e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poradí, pomohou a vysvětlí vše potřebné. Máte-li nějaký speciální požadavek, který vám náš rezervační systém neposkytne nebo chcete jet na vodácký výlet či se ubytovat v našich hostelech anebo plánujete výlet se školou či s firemní akci, určitě nám zavolejte. Společně se pokusíme najít to nejlepší řešení dle vašeho přání. Sledujte nás na facebookové stránce https://www.facebook.com/bisport.cz nebo instagramu https://www.instagram.com/bisport.cz/

Tipy na podzimní vodácké výlety na Sázavě:
1) Jednodenní trasy – všední dny
  a) Týnec – Pikovice
  b) Kácov – Český Šternberk
  c) Kácov – Ledečko
2) Jednodenní trasy – víkendy
  a) Týnec – Pikovice
  b) Čerčany – Týnec nad Sázavou
  c) Zruč nad Sázavou – Kácov
  d) Kácov – Český Šternberk
  e) Kácov – Ledečko
3) Dvoudenní trasy – všední dny
  a) Kácov – Ledečko
4) Dvoudenní trasy – víkendy
  a) Zruč nad Sázavou – Český Šternberk
  b) Zruč nad Sázavou – Ledečko
  c) Čerčany – Pikovice
5) Ostatní výdejní místa dle domluvy (pouze pro větší skupiny nad 10 kanoí či 5 raftů na jednu objednávku).

Těšíme se na Vás na podzimní Sázavě

na vodu kopie

 

 

 

Markétu Pazderovou znám jako dlouholetou nadšenou a zkušenou vodačku, nedávno jsme si vyprávěly o tom, jaké bylo první splutí Sázavy s její malou vnučkou a zda to vnímá jako bezpečné. Protože může její zasvěcené doporučení pomoci v rozhodování zda jet či nejet ostatním rodičům či prarodičům a nová vodácká sezóna je tady, přinášíme z tohoto setkání rozhovor.

Markéto, můžete nám popsat, jak probíhal první vodácký výlet s tehdy dvouletou vnučkou?
"Mnozí hledají v létě nějaký lehký adrenalin za relativně malý peníz. Možností nabízí Posázaví poměrně hodně, ale co vybrat pro dvouleté dítě? Ráda z vlastní zkušenosti přináším tip, který čeká takřka za kopcem. Jako babička (dnes již sedmileté) vnučky, milovnice Sázavy a vodák turista jsem ihned od jejího narození hodně zvažovala, kdy prvně vyplujeme spolu na Sázavu. Po naší první společné zkušenosti, si dovoluji jenom doporučit. A odůvodnit, proč si tuto radost dopřát."

Jaké další otázky jste si kladla před vodáckým výletem s vnučkou? Co jste brala do úvahy, když jste se rozhodovala?
"Jet či nejet? Vyplout či zůstat na suchu? Všechna pozitiva vedou. I když je třeba brát hlavně v úvahu hlavně povahu dítěte (vnoučete). „Děcko“, které je neklidné a nevydrží chvilku na jednom místě, raději vezměte na pěší „minitůrku“ kolem řeky. Pro ně to v tomto věku opravdu není a vy z vodáckého výletu nebudete nic mít, jelikož malého ďáblíčka budete neustále sbírat z kraje lodě či raftu, pokud se v horším případě nevyklopíte a to může jít do tuhého.

V tomto věku je třeba určitě přihlédnout na zkušenosti dospělé (zodpovědné) osoby za dítě. Připravit trať (zvolit lehčí trasu řeky). V případě Sázavy doporučuji úsek Kácov – Český Šternberk, je pouhých 12 říčních kilometrů dlouhý, lehká voda, s třemi jezy, které se dají celkem bezpečně přenášet. Pro malé děti je tato část řeky Sázavy naprosto ideální. Pokud si moc nevěříte, tak i za nízké vody můžete tento úsek bezpečně zdolat i na raftech. Pro živější dítka, je to za vašich pevných nervů i zábavnější."

Co považujete za nejdůležitější nezapomenout?
"Důležité! To nejdůležitější! To NEJ - je samozřejmě plovací vesta. Dnes už si jí nemusíte pořizovat za drahé peníze. Každá půjčovna lodí na Sázavě jí zapůjčí s lodí či raftem automaticky, pouze je třeba, si vše předem objednat, tak budete mít stoprocentní jistotu, že vše, co budete potřebovat na vodácký výlet, budete mít."

A jak na rozmary počasí?
"Do barelu sbalte dítěti minimálně jedno náhradní oblečení, dvoje boty, nepromokavou bundu, pláštěnku, čepici či klobouk na hlavu, krém na opalování a pití i nějakou dobrotu. Na výše uvedeném úseku je sice dost občerstvení, ale když má dítě hlad a chuť? Však to znáte – najedené dítě = spokojené dítě."

A co byste vzkázala případným zájemcům o vodácký výlet s dětmi?
"Je tady polovina vodácké sezóny, na té naší Sázavě je tak nádherně,  ničeho se nebojte a dopřejte svým dětem a vnoučatům super zážitek v Posázaví. Máte to za rohem."

Děkuji za rozhovor, Markéto a přeji prima zážitky nejen na vodě!

Zdroj: www.jiskra.cz

Autor/ka: Martina Vachtlová
E-mail autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Prázdniny a čas dovolených vstoupily do své druhé poloviny. Nevíte si stále rady, kam vyrazit na jeden či více dní? Pak přijeďte k nám. K nám na Sázavu. Na jeden, dva, tři dny nebo celý týden. Nabízíme i převoz batohů z našich a do našich vodáckých loděnic na Sázavě:

Stvořidla, Zruč nad Sázavou, Kácov, Český Šternberk, Ledečko, Sázava, Čerčany, Týnec nad Sázavou, Pikovice.

Nabízíme příznivé ceny (věrnostní slevy) na výpůjčku lodí i raftů nebo koloběžek. Nejste si jistí Vaší vyježděnou věrnostní slevou? Nevadí zavolejte nebo nám napište, rádi Vám její výši sdělíme. Ubytujeme Vás v hostelu Týnec nad Sázavou nebo v Kácově. Zde nabízíme i možnost nocování v tábořišti a milou rodinnou atmosféru vodáckého bistra. Vodácká základna v Týnci nad Sázavou Vám poskytne služby v Hostelu Příběh, Kempu Týnec nebo občerstvení v krásném prostředí Bistro Příběh.

Sázava nabízí nejkrásnější peřeje na dosah Prahy, rodinnou pohodu, velmi široký a pestrý sortiment občerstvení a širokou škálu vlakových a autobusových zastávek, rozesetých podél řeky. Některá místa nabízení i možnost parkování vozidel zdarma, např. u nás v Kácově (Nádražní ul. 158, Kácov).

Těšíme se na Vás půjčovna lodí Sázava - nejkrásnější peřeje na Sázavě přímo od našich dveří.

Bisporťáci

vodaci

 

Půjčovna lodí s více jak 27 letou tradicí ovlivňuje životy nejen turistů a vodáků, ale především dvou maminek, které svá srdce rozdělily mezi svou a vodáckou rodinu. Lenka Říhová i Anička Zimová nastavují v půjčovně lodí na Sázavě nové trendy. Cílem je především spokojený host, který se do Posázaví rád vrací.

„Když jsem dostala před třemi lety možnost do půjčovny vstoupit jako vlastník, neváhala jsem ani minutu,“ říká Lenka Říhová, „půjčovnou na Sázavě jsem si prošla od píky a celý proces byl vlastně vyústěním mé dlouholeté činnosti pro hosty i zaměstnance.“

Z jedné z největších půjčoven v ČR se stala půjčovna lodí střední, která je nyní „doma“ pouze na Sázavě ve Středních Čechách. Mnohému by se mohlo zdát, že služba trpí ztrátou. Ale to je velmi mylný pohled, jelikož právě soustředění se na jedno místo s cílením na kvalitu nikoli kvantitu získala půjčovna větší prestiž a uznání. „Stalo se tak protože jsme nemohli zajistit kvalitu na všech řekách, a to nás hodně trápilo,“ popisuje rozhodnutí Lenka, „tady na Sázavě můžeme pružně, rychle a efektivně reagovat a poskytnout ten nejlepší servis vodákům, firmám či školám.“ Na ostatních českých řekách, z kterých se půjčovna před lety stáhla, má partnera, kterého svým hostům doporučuje a rozvíjí tak kvalitní formu služby, která je postavená na široké a přátelské spolupráci.

„A není to jen o partnerské půjčovně Dronte, ale snažíme se podporovat a spolupracovat i s ostatními službami na Sázavě jako jsou bistra a restaurace nebo ubytovací zařízení podnikatelů v Posázaví,“ říká Anička, která je majitelkou základny v Kácově a  půjčovnu lodí provozuje, „právě ve vzájemné spolupráci vidím veliký přínos pro naše společné hosty.“

Ale teď k Sázavě. Hlavní vodácké základny žluté půjčovny jsou Týnec nad Sázavou a Kácov. Vodácký výlet si však mohou hosté užít od Stvořidel až po Pikovice. Na řece je devět výdejních nebo sběrných míst, které lemuje vlaková dráha Posázavského pacifiku – Stvořidla, Zruč nad Sázavou, Kácov, Český Šternberk, Sázava, Čerčany, Týnec nad Sázavou a poslední sběrné místo je v Pikovicích. Každá základna stojí v dosahu vlakové zastávky či nádraží, a to je zpestření, o které je Sázava daleko lákavější. Vyplout na kánoi či raftu se dá na jeden den, víkend, či celý týden, volba je jen na vodácích.

Řeka Sázava nabízí klidnou vodu pro začátečníky a rodiny s dětmi, ale i peřejnaté úseky pro náročnější. Jedním z nich, který naše půjčovna lodí nabízí, je nejkrásnější úsek z Týnce do Pikovic. Sice bývá náročný na vodní stav, ale na jaře či po deštích je to jeden z nejkrásnějších vodních úseků na českých řekách. Kdo si chce užít většího klidu a pohody určitě zvolí jednu z možností splutí ze Zruče nad Sázavou nebo Kácova. Pro rodiny s dětmi je to přímo ráj na vodě. Bonusem může být návštěva vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou nebo Pivovaru Hubertus přímo v Kácově.

„V Kácově nabízíme turistům možnost přespání v letos rekonstruovaném hostelu. Myslím, že pro ty, kteří nás již navštívili, budou naše nové prostory milým překvapením,“ sděluje Anička, „a ty, kteří u nás ještě nebyli, tímto zvu. Dali jsme do toho naše srdce a jsem pyšná, jak se nám to povedlo. Slibovali jsme nové sprchy a toalety i pro táborníky, to se nám však, díky jarním opatřením nepodaří dotáhnout do zdárného konce, většina prací je však na vodáckých sprchách již hotova.“

"Jelikož i toto léto většina Čechů vyhledává krásy naší země, doporučujeme objednat si vodácké vybavení s předstihem," říká závěrem Lenka, která se stará i o naše call centrum, "těšíme se na všechny vodáky, rodiny s dětmi i školní a firemní skupiny. Podzimní akce a rezervace lodí můžete rezervovat již nyní."

Sledujte nás na našich facebookových stránkách, kde informuje o vodních stavech, akcích u nás i v okolí a sdílíme foto ze Sázavy - FB Bisport ZDE

Vaši Bisporťáci
(Část textu zdroj: MF dnes - Střední Čechy)

Někdy se na nás vodáci zlobí, že je nechceme pustit na řeku. Všichni jsou přeci zkušení vodáci a s pádlem to umí každý. Prosíme, věřte nám. Po více jak 27letém pohybu kolem řeky víme, že tomu tak není. A Sázava dovede při vyšším vodním stavu potrápit i zkušené vodáky.

Týnec - Pikovice od 150 cm na vodočtu v Nespekách nepůjčujeme plastové otevřené kánoe, dolů mohou vodáci pouze na raftech, vesta je podmínkou. To, že si ji nakonec vodák hodí do raftu, nejsme opravdu schopni ohlídat. Na úsek od kempu Stvořidla až po Týnec nad Sázavou mohou vyjet kánoe i rafty až do výše 230 cm na vodočtu v Nespekách nebo 240 cm na vodočtu v Kácově, VESTY JSOU OPĚT POVINNÉ. Zákon zakazuje vyplout na řeku až při druhém povodňovém stupni, naše limity jsou o hodně nižší, čili přísnější. Proč pouštíme i za vyššího ale ne povodňového stupně? Jde o to, že zkušený a připravený vodák, který umí řeku číst a zná její sílu, si i s vyšší vodou poradí a užije si jí.

A proto: 

 • Prostudujte si svou trasu splouvání řeky, v lepším případě si do mobilu stáhněte mobilní aplikaci Vodácká navigace a kilometráž (vodackanavigace.cz) a naši mapku, na kterých máte sjíždění daných jezů popsané, a kterou obdržíte před každým výletem, uschovejte a používejte ji.
 • Nepouštějte se do jezů bez jejich prohlédnutí! Bezpečně včas zastavte, není žádná frajeřina se pustit do jezu bez prohlídky, je to hazard. Stačí vklíněná větev, která není vidět a neštěstí je hned. Nejste si jistí, že to zvládnete? Pak plavidlo přeneste.
 • Nebojte se nám zavolat. Nikdo se nebude smát, že něco nevíte. Není to žádná ostuda. Nikdo učený z nebe nespadl a bezpečí vás a vašich dětí je nade vše.

Desatero vodáka začátečníka:
Zdroj: www.raft.cz

 1. Před vyplutím si zjisti co nejvíce informací o řece zejména o nebezpečných místech a aktuálním stavu vody, např. zde na webu. Neboj se zeptat zkušenějších.
 2. Nejezdi sám! Minimem jsou tři plavidla na skupinu.
 3. Když neumíš loď ovládat, jeď s někým zkušeným, který tě to naučí. Jízda na řece vyžaduje specifické dovednosti, které se sám nenaučíš.
 4. Doporučené osobní vybavení na vodu pro dospělé i děti - nesáknoucí oblečení (šusťáky, funkční prádlo), uzavřené kotníčkové šněrovací boty s pevnou patou a špičkou, plovací vesta. Naopak nevhodné do lodě jsou holínky, žabky nebo kroksy, vlněné svetry nebo pláštěnky. Helma by se měla používat všude tam, kde hrozí náraz do hlavy (při jízdě v kajaku nebo na jezech) a minimálně na řekách s obtížností od WW II. Další vhodné záchranné vybavení ve skupině je mobil, karabiny a házecí pytlíky, u nichž je nutná praktická znalost použití. Nezapomeň též na pitnou vodu a opalovací krém.
 5. Nejezdi za zvýšeného stavu vody v řece, neboť obtížnost může být ve skutečnosti až o dva stupně vyšší. I bezpečné jezy se mohou stát životu nebezpečné.
 6. Ve skupině si určete první a poslední loď, což by měly být nejzkušenější posádky. První nikdo ze skupiny nepředjíždí, za poslední nesmí nikdo zůstat. Nevidíš-li loď za sebou, zastav a zjisti, co se stalo. Nevidíš-li loď před sebou, zrychli.
 7. Na vodě je jízda pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek zakázána vyhláškou. Můžeš ohrozit nejen sebe ale i ostatní.
 8. Před splutím jezů anebo nebezpečných míst si napřed tato místa prohlédni. Pokud máš jakékoliv pochybnosti, NEJEZDI a raději přenes. Pamatuj, že nejvíce nehod je právě na jezech.
 9. V případě vzniku krizové situace, kterou nejsi schopen vyřešit sám (tonutí pod jezem atd.), na nic nečekej a ihned volej záchranáře. Je lepší, pokud přijedou zbytečně, než pozdě. Čísla jsou: 150 nebo 112
 10. Když se rozhodneš zachraňovat, napřed se zamysli a odhadni svoje schopnosti a možnosti. Zachraňuj s chladnou hlavou! Neskákej do řeky bez jištění, riskuješ svůj život! Vždy je bezpečnější zachraňovat ze břehu za použití házecího pytlíku nebo házecí podkovy, případně improvizovanými pomůckami - navázanou plovací vestou, dlouhou větví, kanystrem na provaze atd.

PODMÍNKY PRO PLAVBU NA ŘEKÁCH - čtěte na webových stránkách Asociace vodní turistiky a sportu, z. s.

❗️❗️❗️ POZOR NA JEZECH - Sázava je po deštích na zvýšeném průtoku. V Nespekách je 138 cm, a to už je třeba dbát na bezpečí. NEZKUŠENÍ vodáci a kánoe S DĚTMI by vůbec NEMĚLI vyjet na spodní úsek z TÝNCE DO PIKOVIC.
I přes aktivní ranní zásah naší Lenky, kdy osobně i po telefonu doporučovala vodákům ZDARMA přesun lodí na úsek z Čerčan, nebylo její opatření bráno v potaz. ❌V Krhanicích bylo několik vodáků vtaženo na náhon, odkud jim pomáhali místní občané a ostatní vodáci. ? To samé hrozí například i na Lesním jezu, kde se do náhonu dostávají vodáci i za nižšího vodního stavu.
A proto: sledujte vodní stav, nechte si od nás poradit a berte vážně naše doporučení. Za zkažený výlet nebo dokonce úraz to opravdu nestojí. Naučte se na horním toku správně a bezpečně ovládat loď a výlet do Pikovic si užijte už jako opravdoví a s řekou "políbení" vodáci. 

Jak se zachovat při vyším vodním stavu? Přečtete si tento článek ZDE - Pár rad než vyplujete.

Děkujeme Vaši Bisporťáci

Mnozí vyráží na Sázavu a vodákům se na řece bude hodit pořádná vodácká APLIKACE – pravý průvodce a navigace po řekách pro Váš mobilní telefon. Nevyžaduje připojení k internetu, všechna data máte přímo s sebou. Obsahuje podrobnou kilometráž všech českých řek, fotky, schémata jezů, informace o sjíždění, přenášení a obtížnosti. Díky GPS zobrazí Vaši polohu na řece, rychle zjistíte co je před Vámi a jak daleko to ještě máte  https://www.vodackanavigace.cz/
#KdoDrivObjednaJedeNaSazavu

Vaše půjčovna lodí na Sázavě

204193516 4683589368337443 2068631568852786345 n

Ahoj vodáci, počasí nám přeje, léto nás snad jen tak neopustí. Co musíme, ale už teď hlídat, je vodní stav, a to na úseku Týnec - Pikovice. Kdy bude optimální vodní stav pro rafty na spodním úseku Sázavy, záleží na deštích. Na ty byly minulé dny a týdny skoupé. Všechny hosty, kteří mají na nadcházející dny objednané rafty, obvoláváme a přesouváme jejich vodácký výlet na úsek Čerčany - Týnec.

Pokud máte udělanou rezervaci a máte zmeškaný hovor, bude pravděpodobně od nás. Zavolejte nám zpět a děvčata v call centru vše vysvětlí. Bohužel nemůžeme měnit rafty za kánoe, jelikož máme již delší čas vodácké vybavení rozpůjčované. Nesnažte se nás přemlouvat, že to do Pikovic dáte i na raftu. Věřte, že to není vhodné. Nejen, že nám ničíte dna raftů, ale zároveň si při přetahování můžete v řece lehce přivodit odřeniny či škrábance o kameny. Neprodáváme zážitek, o který bychom sami nestáli.

#KdoDrivObjednaJedeNaSazavu

Vaše půjčovna lodí na Sázavě

Delší čas již funguje pořádná vodácká aplikace s názvem Vodácká navigace. Je to moderní interaktivní nástroj, který najde každý vodák ve svém mobilu. A ten si na vodu určitě berete. Tak co, jdete na to?

Stáhnout si ji můžete v Obchod play – Vodácká navigace. Informace také získáte u nás na webu pod půjčovnou lodí u každé naší základny.

A její výhody? Nejen, že si podle této navigace krásně a jednoduše můžete naplánovat celý vodácký výlet nebo lehce zjistít, kde se právě na řece nacházíte, za kolik ř. km můžete očekávat jez nebo občerstvení, či jak dlouho vám to potrvá do cíle vodáckého výletu, ale hlavně máte stále aktuální informace o řece:

 • Výdejní a sběrná místa půjčovny lodí
 • Jezy
 • Kempy
 • Bistra a restaurace
 • Vodočty, aktuální sjízdnost
 • Počasí
 • Obce
 • Mosty
 • Kontakty na služby okolo řek
 • Vodácký průvodce

Bisport – půjčovna lodí na Sázavě

Protože tím chráníme naše vodácké vybavení (jehož pořízení není levnou záležitostí) a zároveň i vás.

My nevybíráme za lodě, rafty, pádla, vesty... žádnou finanční zálohu, tudíž chceme mít kontrolu, komu lodě půjčujeme.

Host, který si u nás vybavení objedná, nám na začátku výletu předloží ke kontrole svůj občanský průkaz a my kontrolujeme platnost OP a zda patří opravdu dotyčné osobě.

Bisport – Půjčovna lodí na Sázavě
ochota – spolehlivost – tradice

Infolinka – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 335 618

My vám to nenařizujeme, ale rozhodně doporučujeme!

 • Vesta vás hřeje, když je zima, prší, fouká.
 • Vesta vás chrání, když sjíždíte nebo přecházíte jez, uklouznout na kamení může každý.
 • Za vestu vás může někdo vytáhnout z vody, když potřebujete pomoc.
 • Vestu je určitě dobré mít s sebou v lodi a obléknout si ji, když si člověk není jistý.

Pozor, nestačí mít vestu pouze hozenou na ramenou, když už si ji oblékáte, nezapomeňte si zapnout a utáhnou všechny pásky!

Bisport – půjčovna lodí na Sázavě 
ochota – spolehlivost – tradice

tel.: 777 335 618, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

"Vodácké" dítě, to je velmi široký pojem. Malé, velké, tenké, oplácané, plavec, neplavec…
V půjčovně lodí máme sice velký výběr dětských plovacích vest, ale naše sklady také nejsou bezedné.

Proto, když chcete mít jistotu, že budeme mít vestu přímo na vaše zlatíčko, nechte si ji připsat do objednávky. Naše děvčata v call centru vám a případným výběrem poradí a vestu vhodné velikosti dítěte vám na vodácký výlet zarezervují. Nic vás to stát nebude, vesty půjčujeme k lodím na Sázavě ZDARMA.

Info linka – e-mail. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 777 335 618


Bisport – Vaše půjčovna lodí na Sázavě
ochota – spolehlivost – tradice


stav_vody-01